Обръщение на ДУ Пламен Чингаров

Скъпи Лайънс приятели,

Измина 2015-2016 Лайънс година. За мен, а надявам се и за повечето от вас, тя бе свързана с уникалната възможност да се докосна до ценностите на нашия лайънс наставник за 2015-2016 г. д-р Ямада. Под влиянието на Международния Президент 2015-2016, оригиналната тема „Достойнство, хармония, хуманност” и свързаната с нея символика, протеклата международна Лайънс конвенция във Фукуока, бих искал да кажа сърдечно и искрено на всички вас „Arigato Gozaimas”!

Да, благодаря за вашето доверие, за честта да бъда Дистрикт Управител на Дистрикт 130 България. Благодаря за възможността да участвам в голяма част клубните дейности и да споделям вашите успехи. Радвам се, че успях да посетя много места и клубове, да се срещна с много членове, да видя вълнението и радостта на тези, които вие подпомагате. Благодаря за подкрепата, ангажираността и участието на всички, за да може «силата на хармонията» да се усети на практика в по-голяма степен! Това беше една добра година за нашия дистрикт, характеризираща се с приятелство, взаимно уважение и дух на лайонизм.

Ние започваме нов мандат…

За нас, този мандат е свързан с Европа Форум-2016, 25 години Лайънс България и 100 години Лайънс Интернешънъл. Във Фукуока официално и тържествено бяха обявени новите приоритети за 2016-2017 г: «New Mountains to Climb» от новия Международен Президент Bob Corlew. Там официално встъпи в длъжност и новия Управител на Дистрикт 130 –България - Момчил Корназов.

Желая на Момчил, както и на целия екип, много успехи и радости! Бих искал да ви уверя, че като Неподстредствен ПДУ ентусиазирано се присъединявам към този екип, за да продължим заедно.

Изказвам още веднъж благодарност към вас клубни президенти, дистрикт председатели, зонални ръководители 2015-2016, с които имах щастието да работя през тази запомняща се за мен лайънс година. Надявам се, че като истински лайънс лидери, вие също подкрепяте вашите приемници и осигурявате нужната приемственост. Вече го доказахте със 100%-та регистрация на новите клубни ръководства.

Да се опитаме да надграждаме Дистрикт 130, да служим още по-добре, да изкачим нови планини, да достигнем нови успехи на Лайънс в България.

С Лайънс поздрав,

Пламен Чингаров