ОТЧЕТ НА ЛАЙЪНС КЛУБ В.ТЪРНОВО - ЦАРЕВЕЦ

ЗА М.ОКТОМВРИ, М НОЕМВРИ И М.ДЕКЕМВРИ 2013Г.

М.ОКТОМВРИ

1.06.10.2013г.Спонсориране на състезание по спортен риболов на сдружение „Човещина”-гр.Г.Оряховица на язовир до гр.Лясковец.

2.16.10.2013г. На празник, посветен на Деня на белия бастун-15 октомври, президентът на Лайънс клуб В.Търново-Царевец-г-жа Павлинка Владева представи стихосбирката си „Слънчеви знаци” пред членове на сдружение „Човещина” в Младежкия дом на гр.Г.Оряховица.Мероприятието беше спонсорирано от Лайънс клуб В.Търново-Царевец.

3.25.10.2013г.- Лайънс клуб В.Търново-Царевец спосорира празник, посветен на 15 години от създаването на сдружение „Човещина”-гр.Г.Оряховица в което членуват лица с увредено зрение.На празника бяха представени книгите на гостуващи незрящи поети от гр.Пловдив-Стефка Стойчева-„Авва отче” и Здравко Лекишев-„Отвъд сезоните”.

М.НОЕМВРИ

5.09.11.2013г.Турнир по табла във В.Търново, спонсориран от Лайънс клуб В.Търново-Царевец.Участват отбори на хора със зрителни проблеми от В.Търново, Г.Оряховица,Габрово,Дряново.

6.20.11.2013г. Лайънс клуб В.Търново-Царевец и Народна библиотека „П.Р.Славейков” организираха представянето на книгата на проф.Сребра Михалева /член на клуба/-„Музикален театър В.Търново-хроника, снимки, документи 1914-2000 в читалнята на Народна бибилиотека „П.Р.Славейков”.

М.ДЕКЕМВРИ

7.02.12.2013г.Организиране и откриване на изложба –графика по случай 90г. от рождението на художника от гр.В.Търново Петър Минчев.Организатори: Лайънс клуб В.Търново-Царевец и Народна библиотека „П.Р.Славейков”.Президентът на клуба г-жа П.Владева даде интервю по кабелна телевизия Видеосат във връзка с изложбата на 02.12.2013г.

8.03.12.2013г. Откриване на изложбата –„10г.Лайънс клубове във Велико Търново” в Народна библиотека „П.Р.Славейков”.Връчване на свидетелства за дарение на трите Лайънс клубове във В.Търново, които помогнаха с по 800 лева средства за техническо оборудване за реализиране на проект ”Иновативна работна среда за хора с увреждания”.Изложбата беше отразена във вестник „Борба”-В.Търново, а г-жа П.Владева даде интервю за кабелна телевизия „Видеосат”.

9.14.12.2013г.Участие на Лайънс клуб В.Търново-Царевец в традиционния коледен благотворителен бал на кмета на гр.В.Търново с цел събиране на средства за благотворителност.