Библиотека за малките пациенти на болница `Св. Мина` направи `Лайънс Филипополис`

Библиотека за малките пациенти на МБАЛ "Св. Мина" направи "Лайънс клуб Филипополис". Инициативата е в рамките на международната програма "Акция четене" и световния ден на книгата 23 април. Идеята е да се подчертае важността на четенето и да се повиши ограмотяването. Лъвовете и лъвиците инициираха кампания за събиране на книги за деца от всички възрасти, в която се включиха ученици от пловдивски училища, приятели и членове на клуба. Събраните томчета с български и световни приказки, популярни романи, разкази, стихотворения и басни бяха дарени на детското отделение на болницата. Управителят д-р Борис Джурджев заяви, че ще бъде обособен библиотечен кът  в залата за занимания, където някои от пациентите в по-добро състояние наваксват с уроците. Всяко дете ще може да ползва избрани от него книжки, докато е на лечение в отделението.