Лайънс клуб Габрово връчи наградите на участниците в регионалния кръг на Плакат за мира 2014-2015

Темата на тазгодишния международен детски конкурс за рисунка бе "Мир, любов и разбирателство"

Вече 26 години Lions Clubs International организира конкурса за детска рисунка „Плакат за мир”. Годишно в него участват над 350 000 деца на възраст от 11 до 13 години, от над 70 страни. Идеята на създателите и организаторите на конкурса е да се даде възможност на децата да нарисуват своята представа за мир и да я покажат на света

Тази година темата на конкурса е „Мир, любов и разбирателство „.

Габровският Лайънс клуб с помощта на Детска школа за приложно изкуство с ръководител г-жа Ива Пенчева организираха двудневен пленер по рисуване. В него взеха участие 22 деца от различни училища в града. Бяха избрани 5 рисунки, които изпратихме във Варна за участие в Националния кръг на конкурса.

На специална церемония, състояла се на 11.12.2014 година Лайънс клуб Габрово награди Виктория Иванова, Никол Бонева, Боряна Генкова, Любомира Ангелова и Ивелина Христова с грамоти и книги.

Габрово участва за първи път и се представи отлично, спечелвайки най-голямото отличие в националния кръг на конкурса От постъпилите рисунки на 63 деца от 13 населени места на България, компетентно жури от четирима художници, двама галеристи, двама Паст Дистрикт управители и Дистрикт управителя на Дистрикт 130 България, избра творба, която да представи България на следващия – заключителен, международен етап на конкурса към Международната Асоциация на Лайънс Клубовете.

И тя е на Любомира Ангелова от гр. Габрово, на 11 години, Детска школа за приложно изкуство с ръководител г-жа Ива Пенчева

Творбата бе отличена и с Голямата награда на Дистрикт 130 България, 300 лева и грамота. Наградата беше връчена от Втори Вице Дистрикт управител Момчил Корназов, в присъствието на президента на Лайънс клуб Габрово - Доротея Комитска и членове на клуба.

Нека да пожелаем успех на Любомира и нейната прекрасна рисунка на следващия Международен етап на конкурса „Плакат за мир”, организиран от Lions Clubs International.