`Поход на книгите` в Пловдив

Анета Попова11:41, 05.04.2016г. | Прочетена : 1388

Инициатива послучай 2 април - рождената дата на Ханс Кристиан Андерсен и Международния ден на детската книга

Традиционно месец април минава под знака на детската литература и опазването на околната среда. Нашата мисия е да вдъхнем любов към четенето у малчуганите и да обърнем вниманието на обществото към литературата за деца. С радост споделяме, че децата от пловдивския район „Западен” демонстрираха отлични знания в състезанието, посветено на детските книжки. То се проведе в залата на районното кметство, като в него участваха деца от две училища и седем детски градини.
Официален старт на съревнованието даде кметът на „Западен” Димитър Колев. Той беше и част от журито, което оценяваше знанията на малчуганите. Партнираха му неговият заместник Георги Попов, началникът на отдел „Образование” Веселина Балджиева, Пастпрезидентът на Лайънс клуб „Филипополис” Анета Попова и главният секретар на читалище „Захари Стоянов” Светлана Керкелова. Състезанието се проведе в три тура, като в първия децата трябваше да отгатват известни приказки и техните автори по откъси, изчетени от ученици от ОМГ „Академик Кирил Попов”. Във втория тур малчуганите пресъздадоха известни детски народни игри, а в третият редиха пъзели. Децата от всичките 9 отбора се представиха на ниво и не загубиха нито точка, като така в крайна сметка всички станаха победители. След края на състезанието те получиха награди от журито – книжки и лакомства, осигурени от Лайънс клуб „Филипополис”. Моментът за провеждане на състезанието не е избран случайно – 2 април е Международен ден на детската книга. Празникът се отбелязва от 1967 година и съвпада с рождения ден на датския писател Ханс Кристиан Андерсен, който е създал едни от най-хубавите приказки на всички времена. „Няма по-хубави приказки от тия, които създава самият живот", казва Андерсен.

Петък, 23 Ноември 2018, 19:30
ЛК Варна - Академика