5 май: Световен ден за хигиена на ръцете

ЛК Ст.Загора Августа партньор на Болница Тракия

Лайънс клуб Стара Загора-Августа се включи като партньор със свои доброволци в инициативите, организирани от Болница „Тракия“ в чест на Световния ден на чистите ръце, като част от глобалната кампания на Световната здравна организация за важността на чистите ръце за здравеопазването. Кампанията бе подкрепена от Община Стара Загора, Регионална здравна инспекция, Медицинска техника Инженеринг, Anios, BBraun и Ecolab и се проведе от 3 до 8 май в Стара Загора.

Екип от болница "Тракия" организира демонстрации в три гимназии в града (ПМГ "Гео Милев", ГПЧЕ "Ромен Ролан" и ТГ "Княз Симеон Търновски") и съвместно с членове на Лайънс клуб Стара Загора Августа демонстрира на старозагорци как да се грижат за хигиената на ръцете си в специално оборудвана шатра пред общината. За най-малките бе предвидено театрално представление в Мall Галерия, Стара Загора с тематика правилно миене на ръцете.