ЛК Бъдин - Видин отбеляза международния ден на семейството

Десислава Димитрова18:19, 15.05.2016г. | Прочетена : 1809

Дамски Лайънс клуб "Бъдин" отбеляза Международния ден на семейството 15 май с ново добро дело - осигури две икони за параклиса в крепостта "Баба Вида". Тържественото освещение се извърши от Негово Преосвещенство Белоградчишки епископ Поликарп, който подчерта особената важност на избрания ден - Третата неделя след Пасха, в която се почитат жените Мироносици, които неотлъчно са били до Христос и са Му помагали, така и дамите от Лайънс Клуб „Бъдин“, са своего рода мироносици, които подпомагат Христовата Църква в добрите и полезни инициативи и дават своя принос за духовното изграждане на нашето общество. Иконите са с образите на Исус Христос, Света Богородица и Свети Никодим Тисмански-Видински. Честит празник на всички, с пожелания за здраве и благоденствие!

Иконите бяха поставени в параклиса, за да бъдат молитвено достояние на посетителите и благоукраса на крепостта.