ТРАДИЦИОННИЯТ ДАМСКИ БАЛ НА ЛАЙЪНС КЛУБ СВИЛЕНА

ТАЗИ ГОДИНА.....ЗАМИРИСА НА МОРE

„ И ….замириса на море”, това беше мотото на тазгодишният  традиционен благотворителен дамски бал на Лайънс клуб Свилена Свиленград. Стилно морско парти в ресторант Водопада събра 200 жени от града и приятелски лайънс клубове от страната на 3 юни. Лодки, мрежи, пирати , русалки, морски дрескод  на гостите превърнаха купона в истинска морска фиеста. Кулминация на партито бе появата на Нептун ,който връчи годишните номинации тази година на морска тематика.

Партито бе организирано по случай 4-тия рожднен ден на клуба с благотворителна цел насочена към две основни каузи тази година.Част от парите- 5600, събрани на благотворителния бал ,ще отидат за закупуване на интерактивна дъска необходима за обучението на децата от ОУ Христо Ботев с.Левка. Дамите са чести гости и добри приятели на учениците от това учебно заведение и откликват на нуждите им за по-добро образование  и подобряване на материално- техническата база.

Втората кауза за която дамите  и техните гости добротворстваха е учредяването на стипендия за новата учебна година  на таланта в шаха в Свиленград Пеньо Пенев. Младежът е без родители и в момента грижата за него е поел дядо му. Стипендията се връчва за подпомагане тренировъчния процес и участието му в национални и дай боже международни турнири.

Всички останали средства от благотворителната нощ ще се насочат към фонда „За повече детски усмивки” и ще бъдат използвани за бъдещите мероприятия на клуба през новата лайнс година.

Дамски Лайънс клуб Свилена Свиленград казва огромно "Благодаря"на  всички страхотни жени от Свиленград за уникалната вечер, за това че отвориха сърцата си , подпомогнаха тяхната кауза и отпразнуваха заедно техниият 4- ти рожден ден.

Заедно можем….Всичко!!!!!