КОНКУРС ПЛАКАТ ЗА МИР 2016-2017 - CELABRATION OF PEACE

01 Dec, 2016

За 29-та поредна година, Lions Clubs International организира международен лайънс детски конкурс „ПЛАКАТ ЗА МИР”. Годишно в него участват около 300 000 деца на възраст от 11 до 13 години от над 70 страни, вкл. и от България. Тази година в конкурса участваха 76 деца от Габрово, Панагюрище, Пазарджик, Летница, Ловеч, Плевен, Свиленград, Хасковско, София, Плевен, Русе, Силистра, Свиленград, подкрепени от съответните Лайънс клубове, като това са градове-
участници не само през годините. Идеята на създателите и организаторите на конкурса е да се даде възможност на децата да нарисуват своята представа за мир и да я покажат на света.

Критериите за оценяване са оригиналност, въображение и способност да се изрази темата с художествени средства. Всички рисунки бяха допуснати до класация.

За оценяваме на рисунките беше сформира комисия за подбор на номинирани творби за награждаване. Победителите бяха класирани от комисия в състав:
1. Момчил Корназов – Дистрикт управител на Дистрикт 130 – България с мандат 2016-2017г.
2. Стефан Георгиев – Председател на комисия Международен лайънс детски конкурс „ПЛАКАТ ЗА МИР“ 2011-2017 и Паст Президент на ЛК Варна 2010-2011г.
3. Георги Филипов – Графичен дизайнер и Паст президент на ЛК Варна 2003-2006г.
4. Георги Янев – Художник
5. Боян Янев – Художник
6. Николай Николов – президент на ЛК Панагюрище с мандат 2016-2017г.
7. Евгени Стефанова – ЛК Габрово
8. Елена Пагелска – ЛК Панагюрище

Заседанието на комисията се проведе от 18:00ч. на 27.11.2016г. в Суис-Бел хотел в гр.Варна.

Комисията взе следното решение за подбор и пожелава успех на творба с която България да бъде представена на международното ниво на конкурса и голямата награда беше отредена на :

Кристина Огнянова Ангелова от Общински детски център за култура и изкуство гр.Русе:

Първа награда печели Кстерина Николова Ганева от 51-во СОУ «Елисавета Багриана», гр.София. С втора награда е отличена Невена Узунова от 1 СОУ «Св. Климент Охридски» - гр.Пазарджик, а трето място завоюва Андрея Маврова от Школа за приложни изкуства – Габрово.

Резултатите от класациатя ще бъдат оповестени на интернет страниците на Д-130: http://www.lions.bg. Наградния фонд е осигурен от Кабинета на Дистрикт Управителя, а наградите ще бъдат връчени на специално оргаизирани прояви от клубовете по места.

Наградените участници в междунарородния кръг на конкурса ще бъдат определени през месец март 2017г. и ще се публикуват в интернет страниците на МАЛК: http://lionsclubs.org. Част от оригиналните рисунки, ще бъдат изложени на закрити публични пространства - Регионални и Читалищни библиотеки, Културни домове, Кабинети на кметове и Председатели на Общински съвети, фоайета в Общини и областни администрации, Центрове за работа с деца и ще участват по време на изложба на Годишната Лайънс Конвенция на Дистрикта май 2017 г.

Л. СТЕФАН ГЕОРГИЕВ,
председатен на комисия „КОНКУРС ПЛАКАТ ЗА МИР”
МАНДАТ 2011-2017
Паст президент на Лайнс Клуб Варна мандат 2010-2011