Дари колело - дари усмивка

Дамски Лайънс Клуб "Свилена "Свиленград приключи успешно своята поредна благотворителна кампания

"ДАРИ КОЛЕЛО -ДАРИ УСМИВКА"

В рамките на месец и половина дамите дариха и събираха стари и вече неизползваеми колела , които бяха отремонтирани, освежени, подновени и приведени във вид и технически показатели годни за" втори живот". Днес 1 юли, когато официално стартира лятната ваканция за всички деца , велосипедите бяха дарени на деца в неравностойно положение и деца от социално слаби семейства.

Лaйънc ĸлyб „Cвилeнa”-Cвилeнгpaд cпeчeли пpoeĸт „Дapи ĸoлeлo – дapи ycмивĸa” нa cтoйнocт 1500 лв., финaнcиpaн oт Oбщинa Cвилeнгpaд, нa ocнoвaниe чл. 5, aл. 1 oт Πpaвилниĸa зa ycлoвиятa и peдa зa финaнcoвo пoдпoмaгaнe нa млaдeжĸи дeйнocти в Oбщинa Cвилeнгpaд. Финaнcoвoтo пoдпoмaгaнe пo пpoeĸтa вĸлючвa paзxoди зa oтpeмoнтиpaнe нa 20 бpoя вeлocипeди.

Днес точно 20 деца получиха своите колела и летните емоции за тях започнаха.

Децата бяха подбрани с помощта на училищните ръководства , а колелата съобразени с тяхната възраст и физика.

Изказваме огромна благодарност към всички малки, големи, пораснали деца и съграждани, дамите от клуба, техните деца, на всеки, който донесе старото си колело и го дари за прекрасната кауза. Усмихнахме 20 деца и семейства, които нямат възможност да осигурят това прекрасно занимание на своите деца в най-забавният сезон от годината -Лятната ваканция!!!!

ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!

За сетен път показахме ,че сме социално отговорни, добри, помагащи и най -вече служещи за доброто на децата на Свиленград и за" Повече детски усмивки"

Весела и щура ваканция сладурковци!!!!!!!!!