Пази ме - аз съм твоето бъдеще!

Красимира Манолова17:50, 20.12.2016г. | Прочетена : 1296

ПАЗИ МЕ –АЗ СЪМ ТВОЕТО БЪДЕЩЕ

29.09.2016

За втора поредна година Дамски Лайънс Клуб "Свилена" Свиленград провежда акцията "Пази ме -Аз съм твоето бъдеще!".

Както и миналата година в първите седмици от започването на учебната година, дамите организират мероприятие за безопасното движение на децата.

Как да придвижват, как да пресичат, как да се пазят от останалите участници в движението, как да играят и забавляват безопасно на улицата.

Тази година първокласниците от ОУ Иван Вазов взеха участие в открития урок на Лайънс клуб, Зина Гочева и Инспектора от КАТ Димитър Славов. Те разказаха на децата и преминаха с тях по всички кръстовища около училището. Показаха им как е правилно, какво трябва да знаят за пешеходните пътеки и светофара, къде да играят, къде са се движат и всичко , което малчуганите улисани в своите детски игри понякога пропускат.

Всички деца получиха самозалепващи стикери от дамите " Пази ме -аз съм твоето бъдеще!", които да подарят на своите родители и близки. Освен това инспектор Славов им подри по един червен молив със заръката "Червено -Внимание!"

Успешна и безопасна учебна година, мили деца!!!