Честване на Деня на Лайънс в ООН

Днес, 29.03.2017 година в БТА се проведе пресконференция, отбелязваща 39-тото тържествено честване на Деня на Лайънс в ООН.

В присъствието на ДУ, Лайън Момчил Корназов, I-ви вице ДУ, Лайън Васил Клявков, Зонов председател, зона "Запад", Лайън Трендафил Меретев и Регионален координатор "Връзки с обществеността и Лайънс информацията", Лайонеса Милена Хлебарова, се направи анализ на социално отговорната мисия на АЛК, Дистрикт 130 България и на LCI в световен мащаб.

Пресконференцията премина в духа на:

1. Тържествено честване на Деня на Лайъсн в ООН - 39 години съвместно сътрудничество в името и за благото на обществото, в закрила на децата в риск, в неравностойно положение, срещу болестите, глада и нищетата.
2. 100 години LCI.
3. 25 години LCI в България, АЛК, Дистрикт 130 България.
4. Европа Лайънс Форум 2016, София, НДК - отзвук след провеждането и как Република България влезе във фокуса на световната Лайънс общност безапелационно, с безупречната си организация и провеждане на високия клубен форум.
5. Лайънс приоритети и програми.
6. Защо да станем член на Лайънс клуб - престиж и споделяне на ценности.
7. Награждаване с Грамоти за заслуги.

ДУ, Лайън Момчил Корназов премира за първото място в детския Лайънс конкурс "Плакат за мира", госпожица Елица Генова от 51 СОУ "Елисавета Багряна" за най-добрата й рисунка.