Лятна читалня на открито 2017г. град Пловдив

Анета Попова18:25, 13.09.2017г. | Прочетена : 859

За шеста поредна година Лятната читалня на открито -2017г . в Пловдив  награди всяко дете, което „дръзна“ два часа да почете любима книжка в градинката на Пеещите фонтани в началото на лятната ваканция . Срещите ни отново бяха вълнуващи и запомнящи се , насладихме се на най-хубавите книги за деца и родители , забавлявахме се с десетки образователни, логически и подвижни игри. Нареждахме думички  и текстове на меките пъзели и играхме на  „Не се сърди, човече!“. Доброволците към библиотеката Детски отдел на  РНБ "Иван Вазов", СНЦ „Писалка и перо”, Лайънс  клуб Пловдив-Филипополис и  Лео клуб Пловдив умело подсказваха на малчуганите как да си получат печатите върху лятната бинго-карта. Независимо , че първия ден времето не беше на наша страна мероприятието се проведе  в детския отдел на НБ „Иван Вазов“ .  Посетиха ни около 80 деца. Едни от първите ни гости бяха най-малките сладури от Детски център "Монтесори“, които с нетърпение очакваха да започне представянето на стихосбирките на Дим К. Дим - "Шарено детство. Ябълка" и "Шарено детство. Розата“ . Децата изгледаха мултимедийно филмче с гатанки, а който познаеше отговора - печелеше награда и лакомство. През следващите дни времето вече беше преглътнало своите сълзи и ни дари със ярко слънце. Близо 400 посетители преминаха през лятната читалня на открито за трите дена.Най-много на децата им харесваше да четат в хор, да разглеждат детските списания и да решават езиковите задачи в тях. В споделените стратегии за четене се оказа, че децата предпочитат най-вече да четат с някой друг и да си споделят. На по-малките все се намираше кой да им почете, а родителите не оставиха нито една книга неразгледана от тези, които бяхме подготвили за тях. Снимаха си ги, за да ги потърсят и прочетат вкъщи. Третият ден беше най-шумен и натоварен с емоции, децата не се спираха на едно място, бързаха да преминат през всяко премеждие, което им бяхме поставили в бинго лятната читателска карта. Посетиха ни и гостите на Лео клуб Пловдив   от международното лайънс движение,   водени от ЛК „Свиленград“.

Весело ни стана, когато видяхме как едно момиченце си беше разтворило чадъра и полегнало на дъсчените стълби си четеше на сянка, но под жаркото слънце. Запитах се колко беше непредвидимо времето през тези три дена, но дечицата не се уплашиха нито от дъжда, нито от вятъра, а на слънцето се раздвижиха като пчелички над цъфнала полянка от билки. Всеки опита от 'най-вкусното' за него четиво, което подбра сам и в последователност, която лично си хареса. Невероятно, забавно и интересно е лятото с любима книга и игра.

Събота, 23 Февруари 2019, 09:30
ОБЩО СЪБРАНИЕ НА АЛК ДИСТРИКТ 130 - БЪЛГАРИЯ