14 ноември - ден за борба с диабета

Красимира Манолова10:34, 14.11.2017г. | Прочетена : 137

Презентация направена от деца-насочена към деца, идеята с който Дамски Лайнс клуб Свилена Свиленград отбелязва 14 ноември -Световния ден за борба с диабета.
След апела "Спорт за здраве" и спортното състезание "Бързи Смели Сръчни "проведено в събота, дамите от клуба заложиха и на една чудесна презентация сътворена от младежи, с която привлякоха вниманието към проблема с диабета на шестокласниците от двете големи училища в Общината.
Интереса с който децата изгледаха материала и специално подбраният филм за техен връстник страдащ от това заболяване доказа , че осведомеността , превенцията и правилно поднесената информация са най-важното оръжие срещу тази коварна болест.
Всички деца получиха плод , а в едно от училищата самите класни ръководители бяха подготвили здравословна почерпка за учениците.

Събота, 17 Март 2018, 19:00
Пролетен бал на Лайънс клуб Габрово!
Събота, 24 Март 2018, 19:30
Благотворителен пролетен бал