Национална конвенция на Дистрикт 130 – България

От 11 до 13 май 2018 г. в Еко хотел „Здравец“ се проведе Националната конвенция на  Дистрикт 130 – България. На конвенцията присъстваха официални гости – Международен Директор Регина Рискен, Паст Дистрикт Управител на Дистрикт 111 Германия Ханс Петер Фишер и Дистрикт Управител на Дистрикт 124 Румъния – Йон Антонио Таке, придружаван от съпругата си. На 12 май 2018 г-жа Рискен проведе среща-разговор с участниците в Конвенцията. В непринудена приятелска обстановка тя изслуша изявления на членове на клубовете от Дистрикт 130 и отговори на техни въпроси. В рамките на Националната Конвенция се проведе и конкурсът „Млад посланик“. Комисията одобри проекта на Стойка Нанчева от гр. Пловдив. Проектът ще бъде представен на Европа форум 2018 – Скопие.

По време на официалната част на Общото събрание в неделя сутринта бяха разменени подаръци с официалните гости, а също така г-н ДУ Васил Клявков връчи своите награди – грамоти за активна дейност и принос към Лайънс движението. В работната част на ОС беше проведен избор за Втори Вице Дистрикт Управител. Можем да се поздравим с избора на г-жа Анелия Кънева – една достойна за този пост дама! Представени бяха и добри практики на клубовете в Дистрикт 130 – България.

Като съпътстващо конвенцията събитие, трите пловдивски клуба ЛК Евридика, ЛК Пловдив и ЛК Филипополис организираха горска седянка, с благотворителната кауза - изграждане на оранжерия за производство на зеленчуци в дома за деца лишени от родителски грижи "Княгиня Мария Луиза" - Пловдив. Седянката стартира в петък вечерта с дегустация на домашно приготвени вкусотии – мезета, баници и сладкиши, вина и ракии.

В събота сутринта започна спортната програма – състезание „Бързи, смели, сръчни“, подводно ориентиране и поход в гората. Много оспорвано беше състезанието по месене на хляб, в което се включиха активно и дами и господа. Доста емоции предложи сляпата дегустацията на сирена и млека произведени в собственото стопанството на хотела.

Перлата в короната на това заредено със слънце, свеж планински въздух и положителна енергия събитие беше фолклорната вечер. Всички гости бяха откликнали на молбата ни и бяха дошли с коя от коя по-гиздави носии. Хората и надиграванията нямаха край, наградите валяха – за най-красива носия, за най-дъхав и вкусен хляб, за най-добре играещ народни танци, за познавачи на народни мъдрости и поговорки... Вечерта завърши с импровизирано надпяване. В нашите среди има много неоткрити таланти, но няма да издадем кои са те – ще ги видите на следващото издание на „Горска седянка на 1200“

Надявам се, че сме успели да впечатлим приятелите, които бяха наши гости, така че да разкажат на тези, които не успяха да дойдат тази година… защото догодина ни очаква още по-голяма, още по-атрактивна и още по-весела „Горска седянка на 1200“

Дорина Дечева

ЛК Евридика - Пловдив