Осветиха КАМБАНИТЕ на новия храм в Габрово

Михаела Михайлова15:32, 12.07.2018г. | Прочетена : 138

Кауза - Гласът на храма е КАМБАНАТА

Камбаните на новия православен храм "Св. св. Онуфрий, Дамаскин и всех мучеников Габровских" бяха осветени днес, 5 юли 2018г.!

Свещениците от Габровското архиерейско намесничество отслужиха тържествен водосвет за освещаването на четирите камбани!

Протойерей Руслан Личев благодари на Лайънс клуб Габрово за подкрепата! Изрази искренно благодарността си и сподели, че трудно биха се справили без дарители! Една общественно значима инициатива и едно добро дело, благодарение на всички дарителите, Лайънс клуб Габрово и клубовете, част от Лайънс движението от цялата страна!  С благодарности към всички присъстващи на Пролетният бал на ЛК Габрово, които подкрепиха каузата "Гласът на храма е Камбаната!" и съответно средствата, събрани на събитието, подпомогнаха за закупуването на четирите камбани!

Камбаните са вече поставени, като от 06 юли 2018г.  започнаха да огласяват квартал Младост!

Тагове : Камбани   новия храм   Габрово   ЛК Габрово

Свързани новини