Лайънс клуб „Стара Загора – Августа” предостави техника за незрящи на Регионална библиотека

Жестът е част от благотворителната кауза на клуба "Светлина в мрака"

Специализирана техника за незрящи хора предостави Лайънс клуб "Стара Загора - Августа" на Регионална библиотека "Захарий Княжески" на 30.07.2013г. Жестът е част от благотворителната кауза на клуба "Светлина в мрака" - достъп на незрящите до ресурсите на РБ "Захарий Княжески". Техниката, която ще помага на хората с намалено зрение да се докоснат до любимата си литература се състои от преносим компютър: Lenovo G585 15.6"/E1-1200/2GB/500GB, с инсталирана операционна система Win Home Prem 7, 32-bit English, скенер PEARL и софтуер Open Book. Техниката може да копира книги и да ги преобразува в глас. Стойността на конфигурацията е 4561 лева. Сумата е събрана на благотворителен бал, организиран от Лайънс клуб "Стара Загора – Августа”, специално за целта. Това е първата част от благотворителната кауза "Светлина в мрака". През втория етап, лъвовете от Лайънс клуб "Стара Загора - Августа" предвиждат закупуване на принтер, който да преобразува информацията от книжното богатство на старозагорската библиотека в брайлов вариант.