Цел и представяне на програма `Младежки обмен`

Петя Кирилова00:49, 05.11.2013г. | Прочетена : 4192

Всяка година Програмата за младежки обмен Lions International Youth Camp and Exchange помага на млади хора да пътуват в чужбина.

Обменът включва престой в международен лагер и/или гостуване в чуждестранно семейство.

Като участник Вие ще можете:
- да живеете с приемно семейство в чужда страна;
- да се запознаете с млади хора от различни държави;
- да опознаете връзките, които ние създаваме, както и различията, които почитаме, независимо от това къде живеем.

С радост Ви съобщавам, че през 2013г. на лайънс лагери заминаха над 25 български младежи!  Български лайънс семейства приеха 6 деца за престой в България!

През 2014 година 18 български деца заминаха за следните страни Португалия, Кипър,Италия, САЩ, Германия, Дания, Австрия, Финландия и Франция. България прие  пет деца от Финландия и Италия. Всички споделиха, че са преживели незабравими мигове, намерили са много приятели и са много щастливи, че са участвали в програмата.

ЦЕЛ НА ПРОГРАМАТА

Основната цел на младежките лагери е "да се създават и насърчават дух на разбирателство между народите на света".

За много младежи това е един от най-значимите моменти на живота.
Чрез приемното семейство и младежки обмен ще научите повече за начина на живот на другите нации и ще създадете приятелства за цял живот.

За да се включите в програмата вие трябва да притежавате следните качества:
• Желанието да намерите приятели и да научите за живота в друга страна.
• Желанието да се адаптирате към различни обичаи и стандарт на живот.
• Един искрен интерес към езика, историята и културата на страните, които ще бъдат посетени.
• Добро здравословно състояние.
• Желанието да се насладите на непознати храни.
• Готовност да поддържате весело и позитивно отношение.

Представяне на Програмата и дестинации

Обмен може да бъде организиран в стотици страни и географски точки, където има Лайънс клубове. Лагерите са с продължителност от една или две седмици и събират млади хора  от цял свят. Обменът обичайно включва и престой в семейства от една до четири седмици. Повече от 100 Лайънс лагери се провеждат всяка година в 39 страни. Организират се посещения на места с културно и природно значение, спортни събития и представяне на страните от участниците в лагера.

ОТКЪДЕ ДА ЗАПОЧНЕМ

Запознайте се с нашия каталог  за младежки лагери и обмен, за да видите списъците с лагери и информацията за контакти, или за да разберете как да кандидатствате.

Каталога от сайта на Lions Club International можете да изтеглите от ТУК.

Информация за възможните дестинации в Европа, можете да намерите ТУК.

Информация за възможните дестинации в цял свят, можете да намерите ТУК

Всички участници в Младежки лагери и обмен трябва:

- Да са на възраст между 15-22 г., като всеки лагер има индивидуални изисквания за възрастта;

- Да имат добри познания по езика, посочен в каталога от страната-домакин (ниво В1-В2 съгласно европейската езикова рамка) ;

- Да имат готовност да представят общността, своята страна и спонсориращия Лайънс клуб;

- Да приветстват възможността да изучават и приемат обичаите на друга култура;

- Да представят здравна застраховка за времето на престоя в съответната страна

КАНДИДАСТВАНЕ ЗА ЛАГЕР, ВКЛЮЧИТЕЛНО И ПРЕСТОЙ В ПРИЕМНО СЕМЕЙСТВО

1.Изберете желана от вас страна и лагер.

2.Попълнете Апликационната форма за 2015г.

3.Свържете се с вашия местен Лайънс клуб, за да получите необходимите подписи.

4.След получаване на подписите Лайънс клубът ще препрати кандидатурата до дистрикт председателя, отговарящ за лагерите и обмена.

Одобрените кандидати ще получат потвърждение и информационен пакет.

ИНСТРУКТАЖ

Да сте  включени в международен обмен е вълнуващо и ще искате да направите преживяването максимално полезно и интересно.

Ето защо приемните семейства и участниците трябва да получат предварителна информация, инструкции и съвети от спонсориращия клуб .

Възможни теми:

- Толерантност към чужди култури;

- Културна адаптация,  в т.ч. близките на приемното семейство;

- Ролята на приемното семейство;

- Правила;

- Ролята на спонсориращия Лайънс клуб, клуба домакин и дистрикта;

- Пътуване;

- Паспорти;

- Визи;

- Имунизации;

- Застраховка;

- Пари;

КОГАТО ОТНОВО СТЕ ВКЪЩИ: СПОДЕЛЕТЕ ВАШАТА ИСТОРИЯ

Моля, споделете вашата история с нас! Разкажете ни какво научихте, какво харесахте най-много и как това преживяване може да промени начина ви на мислене и живота ви. Изпратете ни снимки и  вашите коментари още днес на ел. поща.

Помагайте ни да поддържаме програмата за младежки обмен активна. Разкажете на вашите приятели и учители за вашето преживяване.

КОГАТО СТЕ СЕМЕЙСТВО - ДОМАКИН

на млад човек от друга държава, се случват много неща

- Преживявате радостта да споделите своята култура и всекидневни навици.

- Научавате за културата и обичаите на посетителя.

- Създавате ново приятелство - може би за цял живот.

Семействата-домакини трябва да включат участника във всекидневието си, включително и храненето. С помощта на  клуба-домакин се организират посещения на местните забележителности, пикници и различни сбирки.

Ако сте семейство, което вече очаква младеж, може би ще искате да прочетете повече от нашия Host Family Guide тук.

Петък, 23 Февруари 2018
Бал 10 години ЛК Стара Загора Августа