Bидове членство и такси

Нови членове, фамилно членство, студенти, младежко членство, настоящи или бивши ЛЕО членове

Нови членове

Новите членове плащат еднократно встъпителна такса от $25 ЩД заедно с подаването на сертификационните формуляри за чартиране,а годишната международна такса към

МАЛК е  $43

Тези задължения се дължат на полугодие.

Членове, преместени в друг клуб

Такива членове не дължат входна такса, когато се преместват в друг съществуващ

клуб, за следващите 12 месеца.

Фамилно членство

Програмата за Фамилно членство дава възможност на членовете на една Фамилия      ( до 5) да получат специални отстъпки в таксите,когато се присъединяват заедно към някой Лайънс клуб. Първият фамилен ( води се глава на Фамилията) Лайънс член заплаща пълният размер на международната такса ($43), като програмата позволява до четири члена от същата Фамилия да заплатят половината от нея ( $21.50 ). Всички Фамилни членове заплащат еднократната встъпителна такса от $25.

Тази програма е предназначена за членове на една и съща Фамилия, които са:

(1) подходящи за членство в Лайънс движението;

(2) в момента са членове на един и същи клуб или ще станат

(3) живеят в едно домакинство и са свързани чрез роднинство, брак или друга официална връзка ( осиновени деца и др.).

Обикновено членовете на домакинството включва родители, деца, съпрузи, лели и чичовци, братовчеди, баби и дядовци, осиновени и подопечени. За да се активира този вид членство трябва да се попълни и изпрати Сертификационен формуляр за Фамилна Единица(TK-30).

Студенти

Студентите на възраст между пълнолетие и 30 г. не заплащат входна такса и дължат

международна такса наполовина - $21.50. Тези студенти,които са над 30 г. и се присъединят към Лайънс Кампус Клуб, заплащат само $10 входна такса, а международната такса в пълен размер. Трябва да изпратите Студентски Сертификационен (STU-5) за всеки студент.

Настоящ или бивш Лео

Настоящи или бивши Лео членове, не надхвърлили 30 г, които вече са били Лео най-малко за година и един ден ,могат да се присъединят към съществуващ, или да чартиране нов Лайънс Клуб. Всички бивши Лео членове получават опрощаване на чартър/входната такса ,като тези от тях,които са на възраст от пълнолетие до 30 г., заплащат половината от международната такса. Също така, всички години, прекарани като Лео член, ще се добавят към членския Ви Лайънс регистър.

Тези,които са под 30 г.трябва да изпратят трансферен Сертификационен Формуляр от

Лео в Лайънс (LL-2).

Младежи

Младежи са хора на възраст от 15 до 29 г.( периода варира според законите на

конкретната Държава). Всеки младеж, на възраст под 30 г. получава опрощение на встъпителната такса, като заплаща само половината от международната, в случай,че се присъедини към Лео Лайънс Клуб.

Трябва да се изпрати отново формуляр (LL-2) за всеки един отделен член.