ЛК Свилена - Свиленград посрещна гости от Италия

На 08.07.2014г. Лайънс клуб "Свилена"- Свиленград посрещна 18-годишния Емилио Долиани и 17-годишния Матео Новели от Италия.Двамата младежи гостуваха по линия на Младежкия Лайънс обмен и бяха настанени в семейството на Зина Гочева- член на клуба.

В програмата на 12-дневния им престой бяха включени запознаване с историческите и културни забележителности на Свиленград и региона, срещи с техни връстници и участие в младежки хепънинг "Не на дрогата",среща с кмета на града инж. Георги Манолов, разучаване на български народни танци, екскурзии до Хасково и Пловдив, направиха и еднодневен плаж на Бяло море в гр. Александруполи.

На организираното в тяхна чест Лайънс парти гостите от Италия  разказаха за себе си и семействата си.Споделиха прекрасните си впечатления от България, Свиленград и новите си приятели.Получиха подръци от дамите от клуба - тениски с надпис "Аз обичам България", диск с филм за Свиленград с автор Георги Тошев и знамето - символ на клуба.