Лятна читалня и игри с пловдивски лъвчета и доброволци

В празник се превърна откриването на лятната читалня в центъра на Пловдив, а основен двигател на събитието се оказаха момчетата и момичетата от Лео клуба и от Центъра за доброволци към Народната библиотека «Иван Вазов». Големите с интерес разгръщаха по-старите издания на приказките и с носталгия споделяха как техните майки са им чели от абсолютно същите книжки. В ателиетата на издателствата малчуганите се учеха как могат да направят своя собствена книжка.

Читалнята е активна през летните месеци юли и август всяка седмица от понеделник до сряда от 10 до 12 часа в градинката «Седмото тепе». Всеки, който иска да почете или да порисува, е добре дошъл. След забавленията на открито, заниманията продължават в читалнята на детския отдел към библиотеката. Там желаещите могат да се включат в безплатния курс по английски или италиански всеки четвъртък. С тях се занимават доброволци от „Лео клуб – Пловдив”, които са ученици от езиковите гимназии в града.