ИНФОРМАЦИЯ ЗА ДЕЙНОСТТА НА ЛАЙЪНС КЛУБ НЕСЕБЪР ЗА ПЕРИОДА VІ- Х 2014 ГОДИНА

И през отчентия период продължи успешната,целенасочена и отговорна работа на ръководството и членовете на клуба.

В организационен план :

- Скоро след избора на ръководство на клуба бе приета програма за дейносттта на клуба през мандат 2014-2015 година.

- Осигурен бе достъп до сайта на МАЛК и след взето решение от клуба бяха изключени нередовни и неактивни членове.

- Взеха се мерки за редовно посещение на сбирки на клуба и заплакщане на членския внос,както и за участие в клубни мероприятия,мероприятия на Дистрикта ,както и на други клубове от страната.

- Установихме добър контакт с младия бургаски клуб „Виа Понтика”,с който проведохме съвместни благотворителни мероприятия.

- Работи се за приемане на нови членове на клуба,но в това отношение до сега няма конкретни резултати.

- Членовете на клуба Стефан Христов-ПДУ и Красимир Косев –председател на Зона „Изток” отговорно изпълняват своите функции,свързани с дейността на Дистрикта.

Конкретни дейности за периода:

• Продължава работата ни във връзка с една от основните ни задачи за годината-Изграждане на Градски часовник в Несебър.

+За допълнително събиране на средства по проекто бяха издадени благотворителни картички и уникална „Лайънс песнопойка”,която се превърна във визитка на клуба.

• Клубът ни откликна за помощ на пострадалите от природните бедствия в страната и региона:

+ Още при първите наводнения през юли подпомогнахме финансово пострадало семейство от гр.Килифарево,Великотърновско.

+ Секретарят на клуба Красимир Косев откри дарителска сметка за набиране на средства за пострадалите от наводненията.В края на година набраната сума беше дарена за ремонтни дейности на Килифаревския манастир,който също значително пострада от наводненията..

+ През декември две семейства от с.Кости,Бургаска област ,значително пострадали от природните бедствия бяха подпомогнати финансово.

- За трета поредна година връчихме купа на клуба на състезание по спортни танци „”Купа България” ,проведено в Несебър.

• За шести пореден път проведохме Лайънс морски спортен празник-септември 2014 г. с участието на повече от 200 членове на 25 клуба от страната.

• Отбелязахме Деня на белия бастун през ноември със среща с дългогодишния председател на Съюза на слепите в Поморие Никола Илиев ,когото подпомогнахме и финансово за належащо лечение.

• Организирахме ученици от община Несебър за участие в международния лайънс конкурс „Постер на мира „.

• През декември проведохме традиционния си коледен благотворителен бал-за трети път съвместно с Ротари клуб-Несебър. Включихме се в прекрасната инициатива на Дистрикта и Метро за набиране на помощи за социални домове и занесохме в Социалния дом –с.Бата продукти за 3000 лева преди Коледните празници.

• При отлично взаимодействие с ръководството на община Несебър сме редовно канени и посещаваме различни мероприятия в Несебър и общината .

05-02-2015 г.