Благотворителен спектакъл 90 години Държавна опера Стара Загора

На 05.06.2015г. се проведе благотворителен концерт-спектакъл „Настроение от Виена и Венеция", с който се отбеляза 90-годишнината от създаването на Държавна опера Стара Загора - първата извънстолична опера в България.

Лайънс  клуб „Стара Загора – Августа” е една от 16-те организации, които в партньорсто с Обществен дарителски фонд - Стара Загора, с подкрепата на Община Стара Загора, както и много ценители на оперното изкуство събраха сумата от 15 600лв.

Спектакълът включваше откъси от популярни оперети и канцонети, изпълнени от солисти, хор и оркестър на Държавна опера Стара Загора със специалното участие на световноизвестният тенор Камен Чанев.

Събраната сума се предоставя за развитието на Операта, както и за закупуване билети нa гpaждaни, ĸoитo жeлaят дa oтидaт нa oпepa, нo нямат възможност да си го пoзвoлят.

ВИЖ ПОКАНА