Оригами за надежда

Импровизиран открит урок по сгъване на оригами с японката Хидео Токуно организираха в детски център „Ехей“ лъвовете от ЛК Стара Загора-Августа. Хидео е от Осака, но от девет години живее в град Шипка и харесва много българската природа и чисто небе. Оригами е символ на мир, надежда и хармония, а традицията да се сгъват 1000 хартиени жерава е ритуал за изцеление и надежда в трудни времена.

Фигурките оригами се оказаха интересно и поучително забавление за всички участници, а крайният резултат – хартиени жаби, жерави, мечета, пингвини, ще бъде ценен принос на децата в помощ на каузата „Оригами за надежда – Дари звезди в детските очи“ на ЛК Августа за профилактични прегледи и превенция на очни заболявания при деца от Старозагорските училища и детски градини.
Уникалните хартиени фигурки ще бъдат представени по време на благотворителния бал на клуба на 30 януари 2016 за набиране на средства.

Повече информация за събитието вижте тук: