Хранителни продукти за социална кухня

дари ЛК Стара Загора Августа

В две поредни февруарски мразовити неделни утрини се срещнахме с отец Петър в старозагорския храм „Свети Димитър“, където работи Социална кухня, осигуряваща храна за социално слаби, възрастни и нуждаещи се в Стара Загора. С радост споделихме тортата от бала за годишнината на клуба ни, както и предоставените ни трайни колбаси от нашите приятели и дарители от КЕН и АЯКС. В желанието си да помогнем с каквото можем на Социалната кухня, решихме да предоставим и ваучери за покупка на хранителни и санитарни продукти от магазин МЕТРО, Стара Загора, за да се осигурят нужните продукти.

Инициативата белязахме и с хартиен жерав – оригами с надпис  ‪#‎DignityHarmonyHumanity, мото на световното LIONS движение през тази година. Хартиените фигури оригами по японска традиция се подаряват на обичани и близки хора, както и на болни и страдащи, като посланието е пожелание за скорошно оправяне и дълъг живот.