Побратимяване на ЛК Стара Загора - Августа с ЛК Истанбул - Бакъркьой

На 18.03.2017г. в Стара Загора се състоя официалната церемония по побратимяване на Лайънс клуб Стара Загора - Августа, Дистрикт 130, България и Лайънс клуб Истанбул - Бакъркьой, Дистрикт 118 Е, Турция. Президентите на двата клуба Николай Колев и Зеевчет Байторе подписаха хартата за побратимяване с пожелание за съхраняване на духа на разбирателство и обединяване на усилията на двете общности за постигане на общите цели на лайонизма. В Сертификата за международно клубно побратимяване се акцентира върху възможностите за създаване на приятелски отношения между двата клуба, реализиране на общи проекти, съвместни инициативи, насочени към младото поколение и по-тясно сътрудничество, както за постигането на целите на лайонизма, така и за отстояването на общочовешките ценности. На церемонията присъстваха като почетни гости Дистрикт управител на Дистрикт 130, България г-н Момчил Корназов, Дистрикт гуверньора на Дистрикт 118Е, Турция г-жа Неслихан Кечеджи, първи Вице ДУ Васил Клявков, НПДУ Пламен Чингаров, ПДУ Недялко Младенов, членове на двата клуба. Побратимяването на двата клуба е символично и се явява старт на отбелязването на 100-годишния юбилей на Лайънс движението и 25 годишнината от създаването на първите клубове в България. Лайънс клуб Стара Загора - Августа има активни международни контакти. През изминалата година клубът подписа харта за побратимяване с ЛК Солун Хераклеа.