Плакат за мир в Свиленград

За шеста поредна година Дамски Лайънс клуб "Свилена" Свиленград , презентира сред рисуващите деца в града международния лайънс детски конкурс „ПЛАКАТ ЗА МИР”. Въпреки факта ,че тази година България не участва със своя рисунка, дамите решиха да проведат конкурса само на местно ниво. Годишно в него участват около 300 000 деца на възраст от 11 до 13 години от над 70 страни включително деца от България .
Обявената тема за 2017-2018 година е „Бъдещето на Мира".
Идеята на създателите и организаторите на конкурса е да се даде възможност на децата да нарисуват своята представа за мир и да я покажат на света.
Тази година в рамките на обявения срок в клуба бяха представени 58 рисунки на деца от двете големи училища в Общината-ОУ"Иван Вазов" и СУ Д-р.П.Берон". На церемонията по връчването наградите на отличените рисунки присъстваха всички деца, учители, родители , гости и дами от клуба. Тази година Дамски Лайънс клуб "Свилена" Свиленград реши да отличи 10 творби, които да награди. Компетентно жури в състав Ивелина Недева, Росица Хаджистефанова и Мърия Хаджистефанова бяха изключително затруднени в избора 10-те най- атрактивните, интересни и оригинални творби, защото тази година "бъдещето" в темата бе провокирал изключителни цветни и пъстри хрумвания
В крайна сметка 10-те малки художници получили признание, диплом и торбичка с принадлежности за рисуване са:

3-то място - Тонислава Динева Колева , 13г.,ОУ „Иван Вазов”

На второ място
2-ро място - Симона Атанасова Михайлова 12г., ОУ „Иван Вазов”

На първо място
1-во място - Милена Димитрова Димитрова 13г. , ОУ „Иван Вазов”

Поощрителни награди получават

Жени Христова Култукова, 11г.,СУ”Д-р Петър Берон;
Никола Колев Колев, 11г., ОУ „Иван Вазов”
Атанас Петков Чобанов, 13г., ОУ „Иван Вазов”
Виктория Ангелова Божкова, 12г., ОУ „Иван Вазов”
Александър Христов Капасъзов, 12г., ОУ „Иван Вазов”
Виктория Стефанова Димитрова, 11г., ОУ „Иван Вазов”
Виктор Ивелинов Костадинов 12г., ОУ „Иван Вазов”

.
Поздравления за тяхната старателност, оригиналност и интелигентност вложена в творбите.
Благодарим на всички деца и техните ръководители за проявената активност и желанието си да споделят с нас своята представа за Бъдещето на МИРА!!!