20 години Дистрикт 130 България

През 2020 се навършват 20 години от формирането на Дистрикт 130 България, който обединява 30 клуба от 19 града на страната с почти 600 члена

Първи Дистрикт Управител от 2000 до 2002 е Цвети Русинов от ЛК Русе. Заради пандемията първоначалното честване се отложи, но все пак отбелязахме годишнината в края на необичайната 2019-2020 Лайънс година с множество отличия за Lions лидери и клубове за приноса им в развитието на движението в България, за активно членство и дейности.

Клетва на нови членове, споделено приятелство, фойерверки и готовност да продължаваме да служим заедно белязаха вечерта край морския бряг.  Да приемаме различията помежду си с толерантност и да ни обединява добротата!
Благодарности на ДУ Иван Байков 2019-2020 и на всички членове на кабинета за екипната работа в трудни условия, благодарности на Паст-Дистрикт Управителите ни за уроците и напътствията!

Успехи на новия кабинет на ДУ Анелия Кънева през 2020-2021, който поема щафетата с мотото „Заедно сме силни за промяна! Be kind, Act, Serve!“ и ще работи в услуга на всички Lions и Leo в България.