Регионален Лайънс Лидерски Институт 2020

В рамките на два дни - 9 и 10 октомври 2020 в Хотел МАК, Габрово се проведе Регионален Lions Лидерски Институт 2020, организиран от Кабинета и Екипа за Действие на Асоциация на Лайънс клубовете в България Дистрикт 130 за подготовка на Lions членове за лидерски позиции в организацията.

Координаторът по лидерство ПДУ Пламен Чингаров заедно с лекторите 2-ри ВДУ Дорина Дечева, Емилия Сиракова, Милена Хлебарова, координаторът по членство Тодор Терзиев и дистрикт управителя Анелия Кънева представиха интересни и актуални теми за участниците. Много от тях споделиха добри практики и обмениха идеи за успешно справяне с предизвикателствата като лидери на своите Lions клубове, свързани с работата в екип, управление на времето, мотивацията на членовете, постигане на целите на LCI и Дистрикта, работата с младежите Leo, медийното представяне и как да достигат нашите истории на доброто до повече хора, за да вдъхновяваме и мотивираме последователи за дейности в полза на обществото.

Герго Гергов от ЛК Видин представи на участниците проекта на клуба "България Срещу Диабета", получил финансиране от LCIF и отправи покана до всички Лайънс клубове в България да се включат и участват активно.
Сертификати за успешно завършен курс на обучение получиха всички участници.

След края на учебните сесии участниците, водени от ПДУ Веселин Георгиев посетиха географския център на България в местността Узана и покориха връх Исполин.