Lions Зелена Мисия

Национална Lions кампания за залесяване

Над 2200 фиданки от широколистни и плодни дръвчета, дарени от Гората.бг, планират да залесят тази пролет Lions и Leo клубовете в цялата страна в Националната кампания за залесяване Lions Зелена Мисия  през март и април 2021.

В чест на 21 март, Международния Ден на Гората, дамите от Лайънс клуб Свиленград - Свилена засадиха дръвчета в Детска градина "Зорница", Детска градина "Слънце" и СУ "Д-р. Петър Берон" и поставиха началото на кампанията.

Дамите от Лайънс клуб Пазарджик - Тракия посадиха 20 ароматни липи в парк "Писковец", с което отбелязаха 20-годишнината от създаването на клуба и оставиха наследство за по-добра среда на своите съграждани.

Участие в кампанията са заявили членове и партньори на ЛК Стара Загора - Августа, ЛК Пловдив Евридика, ЛК Добрич, ЛК София Диамант, ЛК Плевен Мизия, ЛК Русе Север, ЛК Русе Сексагинта-Приста, ЛК Разград, ЛК Велинград, ЛК Велико Търново Арбанаси, ЛК Видин и др.

Грижата за околната среда е една от петте глобални каузи на Lions Clubs International.

Земята поддържа човешкия живот и затова всички ние, Lions и Leo, с подкрепата на LCIF работим усилено и реализираме проекти, които ще създадат устойчиво и здраво бъдеще за нашите поколения.