Годишни отличия 2020-2021

Финалната тържествена сесия на Годишната Национална Лайънс Конвенция 2021 на АЛК Дистрикт 130-България се проведе в бална зала на Хотел Армира, Старозагорски бани на 3 юли в присъствието на 120 участници – Lions членове и лидери от цялата страна, почетни гости Надежда Чакърова-Николова, омбудсман на Стара Загора и Ваня Михайлова, общински съветник и представител на Зонта клуб Ст. Загора.

Дистрикт управител за 2020-21 Анелия Кънева резюмира постиженията, дейностите и успехите на Лайънс и Лео клубовете през годината и връчи отличия и благодарности:

На членовете на Кабинета и Екипа за действие (GAT) 2020-2021; на ПДУ Момчил Корназов – Председател Комисия по номинации; Председател Регион Юг Величка Тодорова; Председател Регион Север Соня Корназова; Румен Петков – Председател Контролен Съвет и номинация за ВДУ; Анастасия Гидикова – паст-президент ЛК Ст. Загора Августа; Проф. А. Юлиянов - партньор и ментор на ДУ, най-голям индивидуален дарител LCIF за 2020-2021.

Грамоти-благодарности на 20 изявени Лайънс и Лео лидери за активна дейност и значим принос, връчи Координатора по Лидерство ПДУ Пламен Чингаров – на Нели Адамова, ЛК Свиленград Свилена – член на Комисия по Номинациите; Туфик Ел-Масри – президент ЛК Бургас Виа Понтика; арх. Боряна Станчева – президент ЛК Добрич; Михаела Михайлова – президент ЛК Габрово; д-р Николай Лазаров – президент ЛК Пазарджик; Георги Дюлгерски – президент ЛК Пловдив; Николай Киров – президент ЛК Ст.Загора; Валя Евтимова – президент ЛК Търговище и номинация Втори ВДУ; Цвети Шопова – член на ЛК Пазарджик Тракия, номинация и избор за Втори ВДУ 2021-22; Ивайло Дачев – президент ЛК Велико Търново; Петя Димитрова – президент ЛК Пловдив Евридика; Светлана Панайотова - президент ЛК Свиленград Свилена; Мария Бензарова – президент ЛК Панагюрище; Маломир Власов – президент ЛК Разград; Галина Генчева – чартър-президент ЛК В.Търново Янтар; Елена Петкова – член и Лео отговорник на ЛК Русе Сексагинта-Приста; Leo Мария Клявкова – председател на Лео Дистрикт България и лектор в New Voices Firesides; Leo Дара Георгиева – Leo клуб Пловдив; Пепа Павлова – Leo координатор на ЛК Пловдив Филипополис; Нели Драгиева – президент ЛК В.Търново Царевец.

Отличие MyLION ШАМПИОН с плакет получи Павлина Минчева – Клубен президент на ЛК Русе Сексагинта–Приста с най-голям брой обслужени чрез дейности хора, отчетени в MyLION – 15 872!

Награди за НЕТЕН ръст на членството връчи Координатора по членство ПДУ Недялко Младенов:

Ваучери по 120 лв за 7 клуба с по 2 нови членове:  ЛК Велико Търново, ЛК Пазарджик, ЛК Пазардик Тракия, ЛК Стара Загора, ЛК Стара Загора Тракия, ЛК Стара Загора Августа и ЛК Русе Сексагинта Приста;

Ваучер 375 лв за ЛК Пловдив с 3 нови членове;

Ваучер 500 лв и плакет за ЛК Разград с най-голям нетен ръст - 4 нови членове;

Ваучер 800 лв и плакет за клуба с най-много нови членове (23-ма) – ЛК Велико Търново Янтар (ваучера включва и стойността на Lions елеците за членовете, които вече са получили).

Шеврони за 10, 15 години членство за ЛК Варна, ЛК Силистра, ЛК Варна Академика + награда Club Excellence 2019-20.

Награди за Лайънс и Лео клубове за дейности   връчи Вице ДУ Дорина Дечева, координатор New Voices:

Ваучер 500 лв и Отличие „Клуб за Пример“ – ЛК Пазарджик Тракия

Ваучер 500 лв и Отличие „Клуб за пример“ - ЛК Свиленград Свилена

Ваучер 800 лв за Клуб с най-много отчетени средства, дарени чрез дейности – 34 450 лв – ЛК Пловдив Евридика

Ваучер 800 лв и Отличие за Клуб с най-много отчетени дейности - 81  и дарени средства за Фондацията на LCI 1230 $ – ЛК Ст. Загора Августа

Ваучер 800 лв и Отличие за Клуб, отчел дейности в полза на най-много хора - 15 872 и 2327 часа доброволен труд – ЛК Русе Сексагинта Приста.

Награди за клубове с ЛЕО и активната им дейност

Ваучер 500 лв за Лайънс и Лео клуб Габрово

Ваучер 500 лв за Лайънс и Лео клуб Ст Загора Августа

Ваучер 500 лв и Статуетка Сърце за Най-млад и активен Лео клуб за Лайънс и Лео Русе Сексагинта Приста

Ваучер 500 лв и Статуетка Сърце за Най-активен Лео клуб за Лайънс и Лео клуб Панагюрище

Ваучер 2 по 500 лв за ЛК Пловдив Филипополис, кръстник на 2 Лео клуба – Лео алфа Пловдив и чартирания през ноември Лео клуб Пловдив Легенда.

Жест на признание, статуетка с летящата богиня на победата Нике получи от Кабинет 2020-21 отиващият си дистрикт управител Анелия Кънева.

Огърлицата и останалите лидерски регалии на АЛК Д130 предаде непосредственият паст-дистрикт управител Анелия Кънева на новия дистрикт управител 2021-22 Владислав Симчев с пожелания новия Кабинет да служи със сърце и поддържа високите стандарти и репутация на Лайънс движението в България.

По време на събитието бяха събрани 2690 лв в подкрепа на бъдещите дейности на Лео клубовете в България.

Специални благодарности за вкусната торта от Сладкарници Неделя – дар от Lions Радослава Минчева, ЛК София Витоша!

За доброто настроение на вечерта се погрижиха изпълнителката Цветелина Добрева, водещият Lion Здравко Георгиев, Дукс фото, DJ Иван Видев.