Коледно парти на Лайънс клуб София Диамант

В последния четвъртък на месец ноември тази година се случиха две знакови събития, съпричастни и свързани помежду си заради благодарността. Едното е коледното благотворително парти на дамски Лайънс клуб „София Диамант” – „Клуб на годината на Дистрикт 130 България“ за 2012/2013 Лайънс година, а другото е Денят на благодарността в САЩ.

Благодарността е не само нишката на човешкото обединение в добротворчество. Тя е онази пауза в ежедневието ни, в която притихнали се смиряваме пред това, което сме постигнали и търсим опорните точки на собственото си умение да сме признателни.

Благодарност към верността и щедростта на приятелите, които споделиха  с нас благотворителните ни каузи. Благодарност за радостта да посрещнем скъпите гости още на прага с нашето „Добре дошли”,  заложено в прекрасните мантри за благоденствие на всяка бутилчица вино. Благодарност към Създателя, че ни е удостоил с високата чест осъзнато и доброволно да служим на нуждаещите се в родината ни.

Благотворителното коледно парти на Лайънс клуб „София Диамант” бе почетено от Дистрикт Управителя на Дистрикт 130 България - г-н Станислав Сираков, Паст Дистрикт Управител – г-жа Екатерина Игнатова,  Регионален председател на зона Запад – г-жа Полина Калпакчиева, Зонов председател на зона Запад  - г-жа Милена Хлебарова, Лайънс клуб София Св.Йоан, Лайънс клуб София Св. Иван Рилски, Лайънс клуб София Сердика и Лайънс клуб София Витоша.

Чрез благотворителната коледната акция на партито на дамски Лайънс клуб „София Диамант” благотворявахме за:

·                     Изграждането на възстановителен център за деца с онкохематологични заболявания в Опицвет;

·                     Децата в специализираните училища: Средно специално училище с детска градина за деца с увреден слух "Проф. д-р Дечо Денев"; Средно общообразователно училище за деца с нарушено зрение „Луи Брайл”;

·                     Коледна акция „Ангелска елха” – около 40 деца от бедни семейства ще сложат своите писма-желания на елхата в Търговище и с надежда ще очакват тази година да получат любимия си подарък от Дядо Коледа.

Вечерта, както физически, така и емоционално, бе изпълнена с комфорт и вихри от късмети, с веселие и настроение, с песни и танци. Кошници на изобилието чрез наддаване намериха своите ценители, а колелото на късмета разпредели на щастливците пет ВИП награди и много специално подготвени подаръци. Искрено сме признателни за всеки жест на взаимност и подкрепа, които според нас са проява на духовна и финансова щедрост и осъзнато намерение да сме полезни на децата в нужда!

Вечерта бе чудесна и запомняща се, по няколко причини: защото го искахме, защото го можехме, защото се случи по силата на магическата дума ЗАЕДНО!

Цвекова

Поздравления за благотворителността!Бъдете здрави и успешни!