Броени дни до откриването на читалнята на открито в НБ

Анета Попова18:51, 06.06.2017г. | Прочетена : 718

Дворът вече е готов със средства от благотворителното събитие на "Лайънс клуб Плодив-Филипополис"

Броени дни остават до откриването на лятната читалня на открито в Детския отдел на НБ "Иван Вазов". Инициатори за преобразяването на двора на Детския отдел е на "Лайънс клуб Пловдив Филипополис".  Обещаното от членовете на клуба вече е факт, а средствата за преобразявато са събрани от благотворителното събитие на лъвовете под мотото „Много шум за нЕщо“. Извършените ремонтни дейности с помощта на доброволен  труд на  лъвовете превърна двора в привлекателно място за децата и техните родители. Извърши се  изчистване , пренареждане на плочките, оформяне на градинка с монтирана система за капково напояване, засаждане на цветя и осигуряване на чадър с маси и столове за  малките читатели на детския отдел.  Специално за деня на детето песни и танци изпълниха обновения двор.

Официалният старт на новото пространство, което ще предлага забавно четене и игри на открито, ще е на 1 юли. Тогава и най-големите ученици излизат във ваканция.

Петък, 23 Ноември 2018, 19:30
ЛК Варна - Академика