5-ТИ ДЕКЕМВРИ Е! МЛАДИТЕ ЛЪВОВЕ ПРАЗНУВАТ ЗАЕДНО СЪС СВОИТЕ ЛАЙЪНС НАСТАВНИЦИ

С Резолюция 40/212 от 17 декември 1985 г. Общото събрание на ООН обявява 5-ти декември за Международен ден на доброволеца.

На днешния 5-ти декември 2013 г. светът чества не само доброволчеството във всичките му аспекти, но отдава специална почит към приноса на младите доброволци като агенти на промяна в техните общности.

5-ти декември е известен също и като  Ден на Лео. На тази дата през 1957 г. в гимназия Абингтън в Пенсилвания, САЩ, е основан първият Лео клуб.

През октомври 1967 г. Бордът на директорите на Лайънс Клубс Интернешънъл обявява инициативата Лео клубове за официална програма  на международната асоциация. И ето вече повече от 55 години лъвчетата с ентусиазъм служат на своята общност и  разширяват своята доброволческа Лео мрежа.

ЧЕСТИТ МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА ДОБРОВОЛЕЦА, СКЪПИ ЛАЙЪНСИ!

ПРАЗНУВАЩИТЕ ЛЕО ВИ ПОЗДРАВЯВАТ!