Детски празник ВСИЧКИ ЗАЕДНО

Послучай денят на детето, Дамски Лайънс клуб „София Диамант” с подкрепата и съдействието на Столичната община подари Празник на децата

На 1 юни – денят на детето, Дамски Лайънс клуб „София Диамант” с подкрепата и съдействието на Столичната община подари Празник на децата на София,  под надслов „ВСИЧКИ ДЕЦА ЗАЕДНО”.

Благотворителната инициатива се проведе за втора поредна година и имаше за цел да събере средства за изграждане на първия в България център за възстановяване и работа с деца с онкохематологични заболявания. Теренът, върху който ще бъде изграден възстановителният център е закупен, проектът е одобрен и вече стартира изграждането му.

Под мотото „ВСИЧКИ ЗАЕДНО” цял ден в Борисовата градина имаше:

- Спортни състезания по колективни спортове;

- Демонстрации на български федерации по различни видове спорт;

- Конкурс за най-добра детска рисунка на асфалт за деца в начална училищна възраст;

- Ателиета по приложни изкуства;

- Развлекателни занимания за най-малките;

- Развлекалелна програма на откритата сцена;

- Томболи, изненади, награди и много други;

Литекс Мотърс предоставиха на Сдружението на деца с онкохематологични заболявания автомобил за ползване.

Зърнени храни Зайо Байо разиграха томбола с награда детски велосипед.

В програмата благотворително участваха: Детска градина "Патета", КСТ „Проданс“, Състав: "Дивля", гласовете на България – Вася Попова, Нина Илиева, Николета Станойкова, Тодор Георгиев, Петър Рангелов и Венцислав Кътов, студенти от Националната музикална академия "Панчо Владигеров“ с асистент Владо Димов, млади изпълнители от Националното музикално училище „Любомир Пипков“ и др.

Оптимизма си ние, организаторите черпим от малките машинки за надежда, които рисуваха, спортуваха и, може би без да знаят - помогнаха.

Радостта е толкова е по-пълна и истинска, колкото повече са усмивките около нас.

В организацията на празника се включиха и много доброволци, които събираха дарения за повече детски усмивки.

Партньори на кампанията са:  Столичната община, Българска национална телевизия, Агенцията за закрила на детето, Национална Спортна Панорама.